Дома ВЕЖБИ ПОЗИТИВНИ КОМЕНТАРИ И ВООДУШЕВУВАЊЕ ОД ГОСТУВАЊЕТО НА ЛЕГЕНДАРНИОТ БОДИБИЛДЕР, КЕВИН ЛЕВРОНИ

ПОЗИТИВНИ КОМЕНТАРИ И ВООДУШЕВУВАЊЕ ОД ГОСТУВАЊЕТО НА ЛЕГЕНДАРНИОТ БОДИБИЛДЕР, КЕВИН ЛЕВРОНИ

492

Изминатата недела имавме голема чест и задоволство повторно во организација на најдобриот шоп за суплементи и спортска опрема Д СТРОНГЕСТ ШОП” во нашата Македонија да го имаме еден од 5-те најдобри бодибилдери на сите времиња, КЕВИН ЛЕВРОНИ.

Носењето на Кевин во Македонија е заслуга на Д Стронгест Шоп”, кој по втор пат ги организира сите моменти при организацијата на семинарот, главната промоцијата, гостувањата по телевизиите и најважното, ги плаќа сите трошоци околу гостувањето. Оваа година во соработка со познати брендови кои помогнаа во организацијата  – “Cevahir Sky City – Sky Wellness”, Hotel & Spa “Park”, “Fitness House, “Д Стронгест Шоп” го организираше овие неколку дена на високо ниво.

@kevinlevrone in FITNESS HOUSE #fitfood #healthyfood #healthyrecipes #fitness #fitnessmotivation #fitnesslife #bodybuilding The Strongest SHOP"

Публикувахте от Fitness House в Сряда, 28 ноември 2018 г.

Неколку пати Леврони ги одржа своите утрински тренизни во прекрасната боди бидлинг & фитнес центар на хотелот Парк, направи неколку третмани (масажа, сауна), а еден утрински тренинг беше во новиот фитнес центар “Sky Wellness” сместен во “Cevahir Sky City” каде што даде интервју за националната телевизија “24TV” и одржа еден краток тренинг со некои од членовите кои во моментот беа во салата.

“I don’t know what the future will bring to me, but I want to be ready when it comes.”– Kevin LevroneWelcome in Macedonia 🇲🇰 @kevinlevrone …..#gym #fitness #workout #bodybuilding #fit #motivation #training #fitnessmotivation #sport #muscle #exercise #gymlife #strong #healthy #fitfam #diet #instagood #gymmotivation #health #dieta #bodybuilder #body #palestra #nutrition #follow #weightloss #gymtime #love #lifestyle #bhfyp

Публикувахте от Sky Wellness в Сряда, 21 ноември 2018 г.

По покана на Алексовски Ивица на 20.11.2018 беше во Центарот за боречки вештини & фитнес “Д СТРОНГЕСТ” каде што даде ексклузивно интервју за BACKSTAGE, им се обрати на членовите во “Д Стронгест” со цел да им пренесе дел од енергијата и им даде поголема мотивација за тренинг и успеси.

THE STRONGEST & KEVIN LERVONE AT THE BEST SHOW IN MACEDONIA… "BACKSTAGE"!!!Miro Kacarov #backstagemacedonia

Публикувахте от Ivica Aleksovski в Вторник, 20 ноември 2018 г.

Мотивациски говор за членовите од “Д Стронгест Шоп”

Motivational speech for my students from Big Champ…👉KEVIN LEVRONE 👈Osss 🥋🇲🇰🙌👏#thestrongestshop #thestrongestshop2 #kevinlevrone #kevinlevronesignatureseries #fitnessauthority #legend www.eshop.thestrongest.mk

Публикувахте от Ivica Aleksovski в Вторник, 20 ноември 2018 г.

На 21.11.2018 година по покана на боди билдинг клубот Гладијатор од Тетово се одржа семинар каде што пристутните поставуваа прашања, добиваа одговори од “прва рака” директно од Кевин, имаа покажување на одредени вежби за нозе, а на големо задоволство и изненадување Кевин го повика преку својот мобилен телефон, 8-кратниот освојувач и најуспешниот боди билдер на планетава, Рони Колеман кој ги поздрави присутните во салата.

MORA I VREDI DA SE POGLEDA !!!!!!!!!RAZGOVOR VO ZIVO NA DVE GOLEMI NAJGOLEMI LEGENDI — KEVIN LEVRONE & RONY KOLEMAN .ONE LEGEND CALLING ANOTHER LEGEND… KEVIN LERVONE CALLING RONNIE COLEMAN… PRICELESS 🙏🇲🇰👏👍👈👊😁👌💪@kevinlevrone @fanutrition

Публикувахте от Tose Zafirov в Сряда, 21 ноември 2018 г.

Истотака на овој семинар Кевин се обиде да збори малку македонски :)..Може да погледате на следното видео…

Big KEVIN LERVONE speak 🇲🇰MACEDONIAN LANGUAGE…PRICELESS… BIG RESPECT FROM 🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰#thestrongestshop #thestrongestshop2 #kevinlevrone #kevinlevronesignatureseries #fitnessauthority #legend www.eshop.thestrongest.mk

Публикувахте от Ivica Aleksovski в Петък, 30 ноември 2018 г.

И покрај фактот што “Гладијатор” имаше трошоци да го донесе легендарниот Кевин во својата сала, влезот беше слободен за да може што е можно повеќе фанови дојдат и се запознаат со Кевин и неговиот начин на тренинг.

На 22.11.2018 во новиот фитнес центар “Sky Wellness” дел од новиот комплекс на висококатници “Cevahir Sky City” се одржа главниот настан.

На овој настан имаше гости од Босна, Бугарија, Србија и скоро од сите градови од Македонија. Беа присутни сите оние кои се дел од македонскиот боди билдинг и фитнес (Тоше Зафиров, Васко Мамутчевски, Александар Трајковски итн… и уште многу други кои се заштитни лица на “Д Стронгест Шоп”).

Присутни беа представниците од овластените шопови од Македонија кои се дел од мрежата за продажба на суплементи, како што се “Д Стронгест Шоп 2”,Genesis” Охрид, “Будо” Велес, “Спартан Бар” Струмица, “Alfa Fit” Битола, …

Беше направено натпреварување во чучњеви за понежниот пол и сите 4 девојки добиа гратис чејкери + маици “Kevin Levrone” и на лице место добија потпис од Леврони.

За момците беше организирано натпреварување кој ќе издржи повеќе држејќи во двете раце 7 кг. “Anabolic Mass” и на изненадување на сите во салата, највозрасниот победи, честитки за Борко Тромбев.

На овој настан Кевин се обиде да ги добие на телефон и Рони Колеман и Дориан Јеитс, но присутните немма среќа да ги случнат овие две легенди.

Присутните поставуваа најразлични прашања, конкретни прашања за програмата што ја работи, прашања на кои Кевин многу се изненади бидејќи виде дека присутните буквално знаеа многу за него и неговите тренинзи.

На крајот сите со изговорување на познатиот “SHABOOM” заедно со Кевин го затворија овој настан каде што се сликаа заедно, добија слики со потпис и н а крајот се разделија.

Заштитното лице на “Д Стронгест Шоп” и еден од најуспешните македонски боди билдери, Тоше Зафиров, несебично со своето возило се стави на располагање за потребите на Кевин, имаше можност 4 дена да прашува и дознава одредени работи кои ги нема по интернет, да дознава за начините за исхрана, тренинг, подготовка итн…Овие искуства сега ќе ги пренесе во својот клуб за боди билдинг “Gladiator Gym”.

Оваа година во придружба на Кевин беше и сопственикот на “Fitness Authority”, г-динот Тед Заребски кој беше многу задоволен од работата на “Д Стронгест Шоп”, од начинот на рекламирање на производите, локацијата и внатрешниот ентериер во шопот.

Д Стронгест Шоп” ќе продолжи со промоција на светските легенди во боди билдингот. Следната година покрај Кевин, во план е и одржување на семинар и промоција со уште една светска легенда, 6-кратинот “Mr.O”, Дориан Јеитс.