Дома ИСХРАНА Како да го припремите шејкот “ЕЛВИС” ?

Како да го припремите шејкот “ЕЛВИС” ?

294

Одличен напиток за почеток на денот, брзо се подготвува и е премногу вкусен.

За да го припремите овој напиток потребни ви се следните состојки:

1/2 Банана

1 лажица путер од кикирики

1 чашка бадемово млеко

1/2 лажица ванила екстракт

1/2 лажица стевиа во прав

1 мерица протеин (по можност ванила)

1 чашка здробен мраз

Време за подготовка 5 минути !!!

Најпрво измешајте ги сите состојки во блендер. Мешајте на ниско ниво за 30 секунди. Исчистете ги страните на блендерот со гумена лажичка и потоа мешајте 1 мин на високо ниво или додека не се скрши мразот и шејкот да е густ и кремаст. Префрлете го во чашка и уживајте во вашиот брз и здрав доручек!