Дома БОРЕЧКИ СПОРТОВИ Излезе првата епизода ALL ACCESS : Mayweather vs. McGregor

Излезе првата епизода ALL ACCESS : Mayweather vs. McGregor

199
Floyd Mayweather & Conor McGregor

Showtime Sports ја објави првата епизода од серијалот кој ја прати бокс иконата, Floyd Mayweather Jr-a и UFC првакот Conor McGregor пред нивниот голем  бокс меч закажан за 26ти август во T-Mobile Arena во Las Vegas.

Во воведната епизода All Access: Mayweather vs. McGregor  ѕирнете зад сцената  на неодамна прикажаната светска промо турнеја на која ѕвездите низ чтири дена во четири града го најавија невидениот спектакл.