Дома БОРЕЧКИ ВЕШТИНИ Бифшиот УФЦ шампион го извади окото за време на емисија!!!!

Бифшиот УФЦ шампион го извади окото за време на емисија!!!!

463

Станува збор за Мајкл Биспинг, поранешен шампион во средна категорија.

Мајкл Биспинг е секогаш оној што доставува солидно интервју, и се чини дека тој е полн со изненадувања дури и по неговата ММА кариера. За време на сопствениот подкаст „Believe You Me“ заедно со водителот Луис Гомез, Биспинг всушност  го извадил своето око.

„Затоа носев очила за сонце..“ рече Биспинг.

Се се десило коа поранешниот УФЦ шампион се соочи со Витор Белфорт во 2013 година, тој претрпел катастрофална повреда на окото. Биспинг доживеа одвоена мрежница во окото, што беше близу до тоа да предизвика трајно да го изгуби видот. Биспинг го обвини Белфорт дека „трајно го разобличувал“.

“Витор Белфор ме удри со нога во глава и тоа е она што ја предизвика мојата одвоена мрежница“, рече Биспинг на интервју за  „With the tree Amigos“.

„Оттогаш, имав пет операции и моето око никогаш повеќе нема да изгледа исто. Тоа беше една од причините зошто реков дека никогаш не се борам со некој друг со стероидна историја “., рече Биспинг.

За време на неговата кариера, Биспинг ќе продолжи да победува дури и некој кој важат за најдобри во овој спорт на сите времиња. Неговите најпознати победи се на одлуки, над Дан Хендерсон и Андерсон Силва, како и бруталниот нокаут над Лук Рокхолд.

Погледнете го видеото…

https://www.youtube.com/watch?v=qF01km0iSYo