Дома ИСХРАНА Пост тренинг протеински шејк од банана и ореви

Пост тренинг протеински шејк од банана и ореви

182
СПОДЕЛЕТЕ

Калроии                 Протеин              Масти            Јагленихидрати

290кцал                     23г                     13г                       30г

Порции 1

Време за подготовка 5 мин

Потребни ќе ви бидат следните состојки

1 супена лажица природен путер од кикирики

1/2 чаша незасладено млеко од бадеми

1/2 банана

1/4 чаша ореви

1/4 чаша овес

1 доза веј протеин

1 чаша мраз

Додадете ги сите состојќи во блендер и блендирајте една минута, потоа уживајте во вашиот вкусен “recovery” напиток!